coperation ICM

باتری

 

خدمات شرکت ICMشامل:

– طراحی باتری های نوین

-مشاوره در زمینه نگهداری انباره باتری های صنعتی

-عیب یابی باتری های تولیدی

-جایگزینی باتری های قدیمی با باتری نسل جدید بر حسب مصرف

– واردات و صادرات باتری

– انجام تست های لازم جهت بررسی کیفیت باتری ها و طول عمر آنها

– تامین مواد اولیه باتری

-طراحی سیستم های به صورا مجموعه

منبعی از انرژی پتانسیل الکتریکی است که در درون آن با انجام واکنش‌های شیمیایی، انرژی شیمیایی به انرژی الکتریکی تبدیل می‌شود، این انرژی در قطب‌های باتری قابل دریافت است. انرژی قابل دریافت در قطب‌های باتری به ازای واحد بار الکتریکی را نیروی محرکه الکتریکی ELECTROMOTIVE FORCE می‌گویند و آن را با ولتمتر اندازه‌گیری می‌کنند. قطب مثبت باتری را آند و قطب منفی آن را کاتد می‌نامند. (در فرهنگ عامیانه به قطب‌ها، سر مثبت و سر منفی نیز گفته می‌شود). معمولاً هر باتری از یک یاچند سلول کوچک داخلی تشکیل شده است.

 در باتری‌ها ممکن است سلول‌ها برای افزایش جریان با هم موازی شده یا برای افزایش ولتاژ با هم سری شوند، هر سلول شامل دو نیم سلول است که به صورت سری توسط ماده‌ای الکترولیت -شامل یون‌های مثبت و یون‌های منفی – که رسانای الکتریکی می‌باشد به هم متصل‌اند. با اتصال باتری به مصرف‌کننده یون‌های منفی از طریق سیم هادی به مصرف‌کننده وارد شده و بعد از ایجاد انرژی در آن (انرژی گرمایی بر اثر عبور از یک مقاومت یا انرژی جنبشی بر اثر القا یا انرژی نور بر اثر پرتاب و…) به سمت یون‌های مثبت حرکت می‌کنند .

 به تدریج یون‌های مثبت (که در اینجا حفره‌ها هستند) را خنثی می‌کنند. با گذشت زمان یون‌های مثبت بیشتری خنثی شده و به تدریج انرژی باتری کم شده و مقاومت داخلی آن افزایش می‌باشد در این حالت بعد از گذشت مدت زمانی که معمولاً با آمپر ساعت باتری مشخص می‌شود باتری به صورت کامل تخلیه می‌شود.

در این حوزه یکی از تخصصی ترین بخش ها می باشد که آگاهی از دانش باتری باعث سودآوری زیاد برای شرکت ها شده و عدم آگاهی از آن باعث ضرر های زیادی برای صنعت گر های خواهید شد.یکی از مشکلات این صنعت عدم آگاهی از مکانیسم باتری می باشد. 

زمانیکه از باتری صحبت می شود از یک سیستم کامل و پیچیده که دارای پارامترهای زیادی که اکثر صنعت گران با آنها آشنا نبوده و فقط بر اساس ولتاژ ، آمپر و ظرفیت باتری اقدام به استفاده از آن نموده و باعث می شوند تا از دیگر پارامترها غافل شده و مشکلات زیادی برای محصولات آنها بوجود آورد و از جمله خرابی محصولات و یا ضرر های مالی می شود . برای یک تصمیمی صحیح برای ذخیره ساز صحیح باید تست های به غیر از تست های اولیه انجام داد تا از مناسب بودن آنها مطمئن شد و محصول با کیفیت تولید نمود.

 انواع باتری های مورد مصرف در کشور:

1- باتری اولیه (غیر قابل شارژ)

2- باتری شارژی (قابل شارژ)